Virágzik a bodza, lehet már gyűjteni. Szinte mindenhol megtalálható: utak mellett, parkban, erdőszélen. Szép, teljesen kinyílott virágokat szedjetek és szárítsátok meg. Ne szedjetek poros utak mellől, és ne szedjétek, ha levéltetvek vannak a virágokon.
Fontos tudnivalók kis kertészeknek a bodzáról:
- bodzából készül a varázspálca
- a bodzabokron TÜNDÉREK laknak
- a bodzatea meggyógyítja a náthás kis kertészt
Bodza a honlapunk grafikáján szereplő egyik kertészgyerek, ahol Ő az ehető kert felelőse. (ez a legfontosabb területe a kertészkedésnek). Azért került a honlapunkra, mert varázsnövény. Elvarázsolja a kis kertészt a varázspálca, az ágából készíthető bodzasíp, az ágai közt lakó tündérek, és a virágaiból készült finom bodzaszörp, aminek elkészítésében aktívan részt vehetnek.
Mi készíthettek bodzából:
- varázspálcát
- bodzasípot
- bodzaszörpöt
- bodzateát
- bodzavirágos palacsintát (szórjátok az apró virágokat a palacsintatésztába)
Még azért is tagja a kertész csapatnak, mert kedvenc növényem, de csakis a szamóca után. Gyerekkori emlékeimből egy mesében a szereplők hideg téli estén gőzölgő, illatozó bodza teát ittak. Már nem emlékszem a mesére, de még bennem él, ahogy elképzeltem a szereplőket teázgatás közben és már akkor egy életre szóló barátságot kötöttem a bodzával. Pedig akkor még nem is ismertem gyógyhatásait, kiváló tulajdonságait. A bodza szörpöt már minden bizonnyal ismertem, mivel minden nyáron készítettünk a kertünk tövében szüretelt virágokból, de palacsintába sütött bodzavirágot még nem ettem.
A leszedett virágokat száraz, helyen szárítsátok meg. Ha nálatok is laknak állatok, akkor olyan helyre tegyétek szárítani, ahol nem ülnek bele. (Nekem ez most nem sikerült)
A bodzaszörphöz és a palacsintához a friss virágokat használjátok.
És mindenképpen ültessetek a kertbe egy bodzát, megvéd a gonosz tündérektől.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: